Jakože, cože?! festival
04 / 10 / 2014

Dnes odpoledne jsme se nechali zlákat degustačním festival neobyklých chuťových kombinací. A dobře jsme udělali. Lidí bylo dost, ale ne příliš, takže si člověk mohl dát, na co měl chuť a nemusel stát hodinu v kilometrové frontě. Naši návštěvu jsme odstartovali čerstvými  ústřicemi s rybí omáčkou s chilli a koriandrem z Foodtrucku Chefparade. A opravdu jsme si pochutnali. Další zastávkou se stal stánek s asijskými specialitami nově otevřené restaurace Sake v pražských Dejvicích. Ochutnali jsme klasiku v podobě smažených závitků, kterým, i přes jejich kalorickou hodnotu, nikdy neodoláme. A vyloženě jsme se těšili na crunch rolls, což je osmažené sushi v tempurovém těstíčku.

O tom, že ochutnáme i Ceasar burgery od hipsterů We are burgers bylo nad slunce jasné. U nich jsme čekali nejdéle.(Dokonce jsme si, než byly naše burgery hotové, stihli dát jednu porci mečouna s čokoládovou omáčku u sousedních Rybáren. A to bylo jediné zklamání celého festivalu. Pouze jsme ochutnali a zbytek jsme vyhodili. Tuhá ryba zalitá čokoládou - nic jiného.) Ovšem čekání stálo za to! I tady jsme si pochutnali.

Ačkoli jsme už v tuto chvíli měli dost plné žaludky, tak jsme nemohli projít okolo stánku se šnecími specialitami Snails day, aniž bychom si objednali dva špízy s šesti šnečky prokládanými slaninou. Lahoda! Ty jsme vám chtěli vyfotit, ale tak strašně jsme se na ně těšili, že jsme se na ně okamžitě vrhli a na focení jsme si vzpomněli, až když naše talíře zely prázdnotou. Jako sladkou tečku jsme zvolili čokoládový dort ze Secret of Raw, o který jsme se už podělili. Byl dobrý, ale neuvěřitelně sytý.

Abychom se jen necpali, ale i se něčemu přiučili, tak jsme se vydali na workshop Chefparade zaměřený na ústřice. Kdo chtěl, mohl se naučit mořské mlže otvírat, a všichni je mohli samozřejmě i ochutnat. Po odchodu z malého konferenčního sálu v Andel´s hotelu jsme se odhodlali a na úplný závěr jsme se vydali ke stánku s hmyzem. Dali jsme si sarančata. A v tomto ohledu se našenázory poprvé rozcházeli. Někomu se zvedl žaludek, někomu to chutnalo. Každopádně jsme si ani nenechali ujít Milku s TUC a LU sušenkami, která vlastně za celou touto akcí stála!

Jaké nejneobvyklejší pokrmy jste ochutnali vy? Jsme jedno ucho!

Log out