Cinema Cuisine: Když se skvělé jídlo spojí se skvělým filmem
02 / 02 / 2014

Milujeme dobré jídlo a milujeme filmy. Na akci, kde se spojilo obojí, jsme tedy samozřejmě nemohli chybět! Událost Cinema Cuisine vol.1 proběhla v úterý v Bio OKO a my jsme z ní nadšení doteď. Organizátoři připravili ideální mix umění filmu a umění kulinářského.

Po příchodu do našeho oblíbeného kina na Letné jsme dostali welcome drink a popcorn s chilli a karamelem společně s vynikajícími indickými plněnými taštičkami. Poté jsme v exkluzivní předpremiéře zhlédli indický film Cizí oběd, který nás potěšil svou milou atmosférou. Dokonce nás i obohatil o nové zjištění. Věděli jste, jakým způsobem se řeší každodenní pracovní obědy v Bombaji? Zapomeňte na běhání do okolních restaurací. Manželky nebo restaurace pracujícím posílají přes poslíčky "budíky" s čerstvě připravenými pokrmy. A co se stane, když se jeden z nich omylem zatoulá? ... Kouzelnou romantickou komedii rozhodně stojí za to vidět!

Po projekci jsme nadšeně vyšli do prostoru v přízemí, kde má Bio OKO běžně kavárnu/bar. K našemu velkému překvapení ale byla místnost přeměněna v luxusní pop-up restauraci s každým detailem perfektně promyšleným. Ještě než jsme se dostali k samotnému jídlu, nás přivítala bollywoodská tanečnice. Pak už, přesně podle vzoru filmu, kola přivážela "jídlonosiče" v barevných látkových obalech, které skrývaly speciálně sestavená indická menu od šéfkuchařky Sofie Smith z The Sexy Curry Company.

Menu byla naschvál jiná, aby se lidé, kteří seděli u velkých stolů, seznámili se svými sousedy a navzájem od sebe ochutnávali. Úžasné chody obsahovaly krevety, cizrnu, kari, zeleninu s chilli, květák, kuřecí i hovězí maso a spoustu jiných lahůdek. Nechybělo ani dokonale spárované víno. Dokonce jsme poprvé ochutnali víno oranžové. Znáte ho? Doporučujeme k dezertům! Sladká tečka na konec v podobě čtyř drobných zákusků také skvěle pasovala k indickému čaji Masala, jehož nezbytnou součástí je mléko. Ten si můžete připravit i vy doma. Ideálně by měl být i celkem dost sladký, tak si ozdobte stůl krásnou cukřenkou a mléčenkou od nás. A nepijte Masalu sami, připravte ji rovnou do dvou šálků s hvězdičkami a pozvěte někoho milého.

Už se nemůžeme dočkat Cinema Cuisine vol. 2! Uvidíme se tam s vámi?

 

 

Log out